Site Loader
KONTAKT
Mazowieckie | Małopolskie | Cała Polska
rodo

Zapewne niejednokrotnie zastanawiali się Państwo nad tym, jak zabezpieczyć dane podczas podróży służbowych. Nic dziwnego, ponieważ nasza praca coraz częściej wiążę się z wyjazdami, na których bardzo, bardzo ważna jest ochrona danych osobowych oraz firmowych.

W praktyce często okazuje się, że podróże służbowe są doskonałą okazją dla… złodziei. Podróż służbowa charakteryzuje się częstym przemieszczaniem z miejsca na miejsce, więc pracuje się zarówno w pociągu, samolocie, jak i kawiarniach. Odpisywanie na maile, bądź analiza dokumentów rozłożonych wokół nas, często kusi do podglądania dokumentów i informacji, które się na nich znajdują.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie RODO, każdy podmiot przetwarzający dane firmy, jest odpowiedzialny za zapewnienie im ochrony przed zniszczeniem, kradzieżą, bądź wglądem osób trzecich.

Właśnie w związku z powyższym, pracodawcy prócz zadbania o przygotowanie pracownika do realizacji zlecenia biznesowego lub zapewnienia mu warunków do odpoczynku, powinni przeszkolić pracownika w zakresie zabezpieczenia firmowych informacji.